Monday, February 8, 2016

Pierwsze rozlanie / First bottling

Pierwsze rozlewanie... Nawet nie wiedziałam, że tyle trzeba przygotować zanim nadejdzie ten moment.
Zebranie 50 butelek z brązowego szkła, które byłyby w miarę czyste, okazało się nie tak prostą sprawą jak się nam to na początku wydawało. A jak się już udało to potem było mycie, pucowanie, szorowanie, odkażanie, a wszystko po to aby nasze piwo przetrwało jak najdłużej i nie nabrało niepożądanych smaków i zapachów.
...


Trochę czau to zajęło, ale się udało. Wszystkie czyściutkie aż lśnią :)...


Jeszcze tylko trochę cukru coby bąbelki były......


I zalewamy :)...


Teraz w pracowni stoi sobie cichutko dwadzieścia-kilka litrów piwa i dojrzewa.
Pozostaje tylko wykazać się odrobiną cierpliwości i czekać, co jakiś czas otwierając buteleczkę, degustując i robiąc notatki rozpoznawcze ;)
...Ach i jeszcze konkurs. Ponieważ najwyższa pora drukować naklejki, a tylko jedna osoba  zaproponowała nazwę, za to w dwóch wariantach, butelka degustacyjna pojedzie właśnie do niej....

5 comments:

 1. Kto by pomyślał że znalezienie butelek to taki problem :)
  Pozdrawiam i życzę miłej degustacji

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też nam się wydawało, że to żaden problem, ale po zebraniu ok. 20szt. okazało się, że ani my ani nikt z naszych znajomych nie ma więcej. Na dokładkę w kraju, w którym mieszkam jest o wiele mniej możliwości zakupu takowych, a jak już znaleźliśmy sklep piwowarski to wszystko w nim było 2 razy droższe niż w Polsce :(

   Delete
 2. Super!!! Ja w prawdzie za piwem nie przepadam ale gratuluję i podziwiam :) ... a to legalne jest??? Hehehe

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jest legalne, trzeba tylko krótką informację do urzędu celnego wysłać (co uczyniliśmy :)). W Polsce z resztą też możesz produkować na użytek własny, nie wolno tylko handlować.

   Delete
 3. Już się cieszę na testowanie :)

  ReplyDelete

Każdy komentarz jest dla nas bardzo ważny - jeśli macie jakieś uwagi bądź chcielibyście wyrazić swoją opinię - będziemy bardzo wdzięczne ;)