Monday, March 14, 2016

Bułeczki / Rolls

Małżonek zapowiedział na dziś domowe burgery, więc postanowiłam stanąć na wysokości zadania i upiec do nich bułeczki. Po przejrzeniu zawartości spiżarki i sprawdzeniu zapasów mąki, jaj itp., pogrzebałam w necie i znalazłam przepis, który pozwalał na zrobienie bułeczek bez wychodzenia na zakupy ;)
Przepis znajdziecie tutaj, a poniżej moja subiektywna ocena.

Wybrałam ten przepis ponieważ nie wymagał dużej ilości jajek. Bułki zrobiłam z połowy składników i dałam mniej cukru (3/4 tego co powinnam). Do ciasta musiałam dodać nieco więcej mąki, bo było bardzo klejące. Wyrobiło się szybko, było miękkie i elastyczne, a po nocy spędzonej w lodówce ładnie wyrosło.
My husband announced for today’s dinner homemade burgers, so I decided to rise to the occasion and to bake perfect burger rolls. After reviewing contents of the pantry and checking how much flour, eggs, etc. I have, I found a recipe that allowed to make rolls without going shopping;) Recipe can be found here, and below is my subjective evaluation.


I chose this recipe because it doesn’t need a lot of eggs. Rolls I done with half of the ingredients and I gave less sugar (3/4 of what I should). To dough I had to add a little more flour because it was very sticky. I kneaded dough quickly, it was soft and flexible, and after one night in the fridge it nicely grew.


W przepisie jest napisane, że powinno wyjść ok 40 bułek po 85g każda. Ja robiłam z połowy ilości i zamiast 20szt. wyszło mi 9. Nie zmartwiło mnie to zbytnio bo 9 bułek na 2 osoby to aż nadto, ale jak bym robiła imprezę, to bym się zdenerwowała, że mam ich ponad połowę mniej. Jest to nie mały kłopot bo ciasto trzeba przygotować dzień wcześniej.

Przy okazji chciałam wam pokazać mój sposób żeby papier na blasze się nie zwijał, po prostu przypinam go klamerkami :)
Recipe says I should get around 40 rolls, 85g each. I done dough with half of the ingredients, and instead of 20pcs I got 9. It did not upset me too much because 9 rolls for 2 people is more than enough. But if I wanted to make a party I would be irritated I got less than half of them. This is not a small inconvenience because you have to prepare the dough the day before.

By the way. I wanted to show you my way for the paper to not curl on a baking sheet, just clamp it simply with pinning clips :)


Bułeczki upiekły się ślicznie, są wyrośnięte i rumiane. Są smaczne bardzo smaczne. Nie czuć posmaku drożdży, jak dla mnie jeszcze trochę za słodkie, ale to rzecz gustu.
Przepis warty zapisania w moim podręcznym "Zeszycie kucharskim", na pewno jeszcze nie raz go wykorzystam.
The rolls did bake perfectly, are well-risen and browned. They are very tasty, I can't feel taste of yeast, but are little bit too sweet, but it's a matter of taste. The recipe is worth writing down in my "Cooking notebook". For sure I will make it more than once.


A oto dzieło mojego męża :) And here it is - the work of my husband :)


2 comments:

  1. I nadziane pysznościami i same golutkie wyglądają kapitalnie...lecę do przepisu...

    ReplyDelete
  2. Witam serdecznie,
    Nazywam się Klaudia. Serdecznie zapraszam Cię do dołączenia do nowego serwisu Platforma Kreatywna http://platformakreatywna.com/, gdzie zrzeszamy wszystkie kreatywne strony. Swoim klubowiczom oferujemy zniżki na produkty, informacje o wydarzeniach, spotkania oraz darmowe pliki do pobrania. Serdecznie zapraszam.

    ReplyDelete

Każdy komentarz jest dla nas bardzo ważny - jeśli macie jakieś uwagi bądź chcielibyście wyrazić swoją opinię - będziemy bardzo wdzięczne ;)